Sport EnglandTennis Clubmark

Diary

<November 2018>
MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturdaySunday
29
Social Tennis Monday Morning Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 10:00 to 13:00
Coaching Improver Plus Group on courts 3 & 4 from 16:30 to 17:45 organised by Mike Armstrong
30
Coaching Junior Tennis Camp on courts 1, 2 & 3 from 10:00 to 14:00 organised by Mike Armstrong
Social Tennis Tuesday Evening Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 19:00 to 22:30
31
Competition Junior Match play on courts 1, 2 & 3 from 10:00 to 14:30 organised by Mike Armstrong
Competition Winter Ladder Round 3 Upper Divisions on courts 1, 2 & 4 from 18:30 to 22:00 organised by Nerys Egerton
Social Tennis Wednesday Evening Turn Up And Play on courts 3 & 4 from 19:00 to 22:30
1
Social Tennis Junior Priority on court 4 from 16:00 to 22:30
2
Social Tennis Friday Morning Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 10:00 to 13:00
Coaching Junior Improver Group on courts 1 & 2 from 17:00 to 18:00 organised by Mike Armstrong
Coaching Advanced Group on courts 1, 2 & 3 from 18:00 to 19:30 organised by Mike Armstrong
3
Social Tennis Saturday Morning Group weekly organised play on courts 1 & 2 from 09:00 to 11:00 organised by Mike Baggaley
Coaching Mini Tennis Group on courts 3 & 4 from 13:00 to 14:00 organised by Mike Armstrong
4
Competition Singles Sunday - Postponed from 13:00 to 17:30 organised by Keith Gibbs
5
Social Tennis Monday Morning Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 10:00 to 13:00
Coaching Improver Plus Group on courts 3 & 4 from 16:30 to 17:45 organised by Mike Armstrong
6
Social Tennis Tuesday Evening Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 19:00 to 22:30
7
Competition Winter Ladder Round 3 Lower Divisions on courts 1, 2 & 4 from 18:30 to 22:00 organised by Nerys Egerton
Social Tennis Wednesday Evening Turn Up And Play on courts 3 & 4 from 19:00 to 22:30
8
Social Tennis Junior Priority on court 4 from 16:00 to 22:30
9
Social Tennis Friday Morning Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 10:00 to 13:00
Coaching Junior Improver Group on courts 1 & 2 from 17:00 to 18:00 organised by Mike Armstrong
Coaching Advanced Group on courts 1, 2 & 3 from 18:00 to 19:30 organised by Mike Armstrong
10
Maintenence Working Party from 09:00 organised by Nerys Egerton
Social Tennis Saturday Morning Group weekly organised play on courts 1, 2 & 4 from 09:00 to 11:00 organised by Robbie Fricker
Coaching Mini Tennis Group on courts 3 & 4 from 13:00 to 14:00 organised by Mike Armstrong
11
12
Social Tennis Monday Morning Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 10:00 to 13:00
Coaching Improver Plus Group on courts 3 & 4 from 16:30 to 17:45 organised by Mike Armstrong
13
Social Tennis Tuesday Evening Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 19:00 to 22:30
14
Competition Winter Ladder Round 4 Upper Divisions on courts 1, 2 & 4 from 18:30 to 22:00 organised by Nerys Egerton
Social Tennis Wednesday Evening Turn Up And Play on courts 3 & 4 from 19:00 to 22:30
15
Social Tennis Junior Priority on court 4 from 16:00 to 22:30
Management Management Committee Meeting in clubhouse from 19:00 to 21:00 organised by Philip Clarke
16
Social Tennis Friday Morning Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 10:00 to 13:00
Coaching Junior Improver Group on courts 1 & 2 from 17:00 to 18:00 organised by Mike Armstrong
Coaching Advanced Group on courts 1, 2 & 3 from 18:00 to 19:30 organised by Mike Armstrong
17
Social Tennis Saturday Morning Group weekly organised play on courts 1, 2 & 4 from 09:00 to 11:00 organised by Robbie Fricker
Coaching Mini Tennis Group on courts 3 & 4 from 13:00 to 14:00 organised by Mike Armstrong
18
19
Social Tennis Monday Morning Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 10:00 to 13:00
Maintenence Court Maintenance on courts 1 & 2 from 10:00 to 17:00 organised by Roger Smith
Coaching Improver Plus Group on courts 3 & 4 from 16:30 to 17:45 organised by Mike Armstrong
20
Maintenence Court Maintenance on courts 1 & 2 from 09:00 to 17:00 organised by Roger Smith
Social Tennis Tuesday Evening Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 19:00 to 22:30
21
Maintenence Court Maintenance on courts 1 & 2 from 09:00 to 17:00 organised by Roger Smith
Competition Winter Ladder Postponed from 18:30 to 22:00 organised by Nerys Egerton
Social Tennis Wednesday Evening Turn Up And Play on courts 3 & 4 from 19:00 to 22:30
22
Maintenence Probable Court Maintenance on courts 1 & 2 from 09:00 to 17:00 organised by Roger Smith
Social Tennis Junior Priority on court 4 from 16:00 to 22:30
23
Maintenence Possible Court Maintenance on courts 1 & 2 from 09:00 to 17:00 organised by Roger Smith
Social Tennis Friday Morning Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 10:00 to 13:00
Coaching Junior Improver Group on courts 1 & 2 from 17:00 to 18:00 organised by Mike Armstrong
Coaching Advanced Group on courts 1, 2 & 3 from 18:00 to 19:30 organised by Mike Armstrong
24
Social Tennis Saturday Morning Group weekly organised play on courts 1, 2 & 4 from 09:00 to 11:00 organised by Mike Baggaley
Coaching Mini Tennis Group on courts 3 & 4 from 13:00 to 14:00 organised by Mike Armstrong
25
26
Social Tennis Monday Morning Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 10:00 to 13:00
Coaching Improver Plus Group on courts 3 & 4 from 16:30 to 17:45 organised by Mike Armstrong
27
Social Tennis Tuesday Evening Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 19:00 to 22:30
28
Competition Winter Ladder Round 4 Lower Divisions on courts 1, 2 & 4 from 18:30 to 22:00 organised by Nerys Egerton
Regular Social Tennis Wednesday Evening Turn Up And Play on courts 3 & 4 from 19:00 to 22:30
29
Regular Social Tennis Junior Priority on court 4 from 16:00 to 22:30
30
Coaching Junior Improver Group on courts 1 & 2 from 17:00 to 18:00 organised by Mike Armstrong
Coaching Advanced Group on courts 1, 2 & 3 from 18:00 to 19:30 organised by Mike Armstrong
Regular Social Tennis Friday Morning Turn Up And Play on courts 1, 2, 3 & 4 from 10:00 to 13:00
1
Social Tennis Saturday Morning Group weekly organised play on courts 1, 2 & 4 from 09:00 to 11:00 organised by Mike Baggaley
Coaching Mini Tennis Group on courts 3 & 4 from 13:00 to 14:00 organised by Mike Armstrong
2

Colour Key